KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9884307
*
nr 988 4307
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1964, 251/310, motivet: 20x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:30:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 21:29:54
1
100 kr
13/10 21:35:02
2
250 kr
19/10 15:15:53
3
300 kr
19/10 20:15:08
4
500 kr
19/10 20:16:12
2
600 kr
19/10 20:24:15
4
Vinnande bud
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5294 Etsningar
5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Läs mer om Grafik
nr 988 4307
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1964, 251/310, motivet: 20x48
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 21:29:54 | 1 | 100 kr |
13/10 21:35:02 | 2 | 250 kr |
19/10 15:15:53 | 3 | 300 kr |
19/10 20:15:08 | 4 | 500 kr |
19/10 20:16:12 | 2 | 600 kr |
19/10 20:24:15 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
19 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5294 Etsningar
5 st + 1 st färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:48